
roces wydobycia węgla w Polsce doprowadził do problemów środowiskowych, takich jak zanieczyszczenie wody i zwiększona emisja gazów cieplarnianych. Istnieje duży wzrost emisji CO2 z kraju z powodu przemysłu wydobywczego, ze względu na potrzebę spalania węgla w celu wytworzenia energii elektrycznej i ciepła. . Polska ma bardzo niski ślad węglowy, ponieważ produkuje tylko 0,18 tony metrycznej CO2 na mieszkańca. Dzieje się tak dlatego, że średnio 45% ich energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych, a Polska ma bezemisyjny przemysł produkcji energii elektrycznej, który wyprodukuje 180 TWh w 2020 r. To prawie 10% całkowitego zużycia energii w Polsce w 2020 r. i do 2050 r. , wzrośnie do 25%. Oprócz tego istnieją ścisłe ograniczenia emisji dla firm wydobywczych
Firma jest obecnie zaangażowana w program
Dzięki tej technologii firmy mają jedną platformę do zgłaszania lub konsultowania swojego stanu ochrony środowiska.
Partnerstwo KOBIZE i BDO pozwala firmom na przesyłanie danych o wytwarzanych odpadach w czasie rzeczywistym i otrzymywanie natychmiastowych cyfrowych certyfikatów zgodności. System automatycznie raportuje również postępy w ochronie środowiska każdej firmy, kategoryzując dane w sektorach, takich jak zużycie energii, zużycie wody i odprowadzanie zanieczyszczeń. i emisji dwutlenku węgla. Firma jest obecnie zaangażowana w program pilotażowy z Ford Motor Company, wykorzystując tę technologię do usprawnienia procesu produkcyjnego.
Rząd wykorzystuje KOBIZE i BDO do monitorowania ilości odpadów wytwarzanych przez firmę. Wytwórcy odpadów są zobowiązani do zgłaszania tym dwóm organizacjom szczegółów dotyczących ich wytwarzania odpadów. Wytwórcy muszą również upewnić się, że ich codzienne raporty są dokładne i kompletne, aby nie zostać ukaranymi. Ważne jest, aby firmy zgłaszały prawidłowe informacje, ponieważ pomaga im to ocenić, na ile są przyjazne dla środowiska jako firma i znaleźć obszary wymagające poprawy.